Scroll Top
O nas

Autodrom Toruń to marka w ramach Grupy Autoster.

Jest to firma rodzinna założona w 1994 roku przez Edmunda Szweda. Od początku istnienia działalność Autoster była nastawiona na szkolenia kandydatów na kierowców.

Rozpoczynaliśmy szkolenia na kategorię A i B. Początek działalności rozpoczął się na osiedlu Bydgoskie Przedmieście. Edmund Szwed rozpoczynał działalność z jednym samochodem na kategorię B oraz jednym motocyklem na kategorię A, sam jedynie szkoląc. Firma szybko się rozwijała, skutkiem czego było rozbudowa parku maszynowego oraz kadry instruktorskiej od 1996 roku. W roku 1999 siedziba szkoły została przeniesiona na Szosę Chełmińską 163.

 

Wówczas została również rozbudowana oferta szkoleniowa na kategorie zawodowe typu:
C, C+E, D. W następnych latach następował dalszy rozwój oferty o specjalistyczne szkolenia kierowców zawodowych. Od 2008 roku w ramach wspomnianej wyżej działalności były realizowane szkolenia z doskonalenia techniki jazdy w warunkach specjalnych na infrastrukturach symulujących trudne warunki jazdy.

Wraz z ofertą szkoleniową nasi instruktorzy nauki jazdy poszerzali kompetencje stając się Instruktorami Techniki Jazdy.

Rok 2016 przyniósł dalszy rozwój Ośrodka Nauki. Powstała nowa, najnowocześniejsza w regionie siedziba przy ulicy Szosa Chełmińska 42a.

Najnowszym owocem rozwoju jest nowo-powstały w 2022 roku Autodrom Toruń.